Üniversal Test Cihazları bölümü; beton, çimento, metal, kaya, asfalt, toprak gibi çeşitli materyallerin deformasyonunun tespitiyle ilgilenir. Genel kataloğun bu bölümünde bir çok standardı karşılayan çok çeşitli elektromekanik & hidrolik test cihazlarının yanı sıra çene, yük hücresi ve tamamlayıcı parçalar gibi aksesuarları bulabilirsiniz.

Mühendislik becerilerimizle, standart mühendislik çözümlerine ek olarak fiziksel test laboratuvarlarına kişisel çözümler de sunmaktayız.

DONMA ÇÖZÜLME CİHAZI GENELÖZELLİKLERİ

1) Cihaz 380 volt / 50hz ‘de çalışmaktadır.

2) TS EN 1344 de belirtilen 80 ± 3 oC su sıcaklığını sağlayabilecek kapasite ve yeterliliktedir.

3) Cihazın dış ölçüleri 100x230x125~  cm ebatlarında ve 416 paslanmazdır.

Cihazın iç deney haznesi 80x75x65 cm ebatlarında (400 litre) ve 304 paslanmaz çeliktir.

4) Cihaz kontrol sistemi, bilgisayara bağlanma özelliklidir. (LCD ekran 7’’ ölçülerindedir istege bağlı değişir)

5) Deney döngüsü ve sürelere bağlı sıcaklık adımları istenilen standart'a göre, 30 oC / -30 oC aralığında, ±1 oC hassasiyette seçilebilecektir.

6) Su tankı 400~ litre poliüretan plastik malzemeden imal edilmektedir.

7) Suda çözülme adımında suyu alma, bekleme ve boşaltma zamanı ayrı ayrı tanımlanabilmektedir. Deney döngülerinde suyun, su tankından hazneye basılması ve su tankına tekrar verilmesi, cihaz tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.

8) Cihazın deney haznesi, tek kapaklı ve amortisör desteği ile çalışmaktadır.

9) Deney haznesinin ortam sıcaklığının ölçülmesi için sabit bir thermocouple (ısıl çift) bulunmaktadır. Yine numunelerin iç veya yüzey sıcaklıklarını ölçebilmek için iki adet bağımsız (hareketli) thermocouple (ısıl çift) bulunmaktadır.

10) Su seviyeleri sensörler yardımı ile kontrol edilmektedir.

11) Su tankından deney haznesine, deney haznesinden su tankına, suyun eşit ve homojen sıcaklıkta dolaşımını sağlamak için dayanıklı ve uzun ömülü su motorları kullanılmaktadır.

12)Cihazın zemindeki hareketini sağlamak için, alt şasesine bağlı 6 adet tekerlek bulunmaktadır.

13) Cihazda 1 adet şebeke su girişi ve su değişimi için tahliye musluğu bulunmaktadır.

14) TS EN 1344 standardında tarif edilen hazne su sıcaklığı (80 ± 3 oC) sağlanacak ve şebeke suyu ilavesi ile kademeli olarak soğutma sağlanabil.mektedir Yine aynı standardda tarif edilen sürelerde ve kapasitede, numune üzerine düzgün yayılı su püskürtme sistemi kullanılmaktadır.

15) TS EN 539-2, TS EN 491, TS EN 1344 ve TS EN ISO 10545-12 standartlarına bağlı donma ve çözülme şartlarını, sürelere bağlı sıcaklık değerlerini ve kalibrasyon şartlarını sağlamaktadır..

16)Cihaz kontrolü uzaktan erişilebilir,çalıştırma,durdurma,izleme v.b. gibi özellikleri mevcuttur.

17)Cihaz tamamen üniversal kullanıma uygunluğu ile bir çok sektöre hitab edebilmektedir.